Termíny oprav

Doby trvání oprav jsou závislé na rozsahu opravy a také na tom, zda bude potřeba objednat náhradní díl či potřebný materiál. Dále uvedené doby oprav jsou orientační.

 

Běžné opravy nebo údržby velkých hodin,  tj. demontáž, vyčištění, montáž, seřízení hodinového stroje je možné provést  do 10 pracovních dnů. V této době je zahrnuta doba nutná na ověření spolehlivosti chodu.

 

U složitějších oprav velkých hodin, které vyžadují výrobu nebo objednání některých dílů  je třeba počítat se lhůtou okolo 1 měsíce.  Unikátní a složité hodinové mechanizmy budou vyžadovat delší dobu na opravu.  

 

Doba renovace dřevěné  hodinové skříně  je velmi individuální podle rozsahu, či nutnosti výroby některých chybějících částí. Také proces tónování a šelakování si vyžaduje více času.  Opravy stolních, krbových a jiných menších hodin obvykle do 14 dnů. Renovace velkých hodinových skříní 1 měsíc a více.  

 

Běžné opravy náramkových a kapesních hodinek –  vyčištění, namazání, seřízení – obvykle  1 týden.

 

Náročnější opravy cenných nebo složitějších náramkových nebo kapesních hodinek, nebo opravy pro které je nutné objednat či vyrobit náhradní díl  min. 14 dnů, spíše ale déle.

 

Vsazení nového skla, výměna řemínku, nebo úprava tahu do 1 až 3 dnů, bude-li na skladě k dispozici náhradní sklo či řemínek.  V případě potřeby objednání potřebného dílu, je doba závislá na dodací lhůtě od dodavatele.